Про кондиціонери і їх «хворобах»

Про кондиціонери і їх «хворобах»

І ось настав той прекрасний момент, коли Ви вже купили, встановили і почали використовувати за своїм призначенням кондиціонер. Як правило, відразу ж після цього люди забувають, що у них на службі - витончений «працівник», і відносяться до кондиціонера як до будь-якої іншої побутової техніки, тобто включив, покористувався і вимкнув. Тільки от коли справа доходить до поломки, всі розводять руками і не розуміють, в чому ж справа.

«Продали брак! Це все китайська збірка! Обдурили, караул!»- скажуть вони. Ні, вся справа в неправильній експлуатації кондиціонера і в відсутності ретельного догляду за ним. Відносно іншої техніки в будинку такий пасивний підхід, можливо, і виправдовує себе. Ті ж телевізори можуть працювати цілодобово і місяцями, вимагаючи від Вас тільки включати їх в електромережу. Тут же все інакше: якщо доглядати неправильно або зовсім не доглядати за своєю системою кондиціонування, то вже через два-три роки постане питання про покупку нової або ж дорогого ремонту старої техніки.

Щоб зрозуміти, чому необхідно так дбайливо ставитися до даного виду техніки, ми коротко розглянемо складові спліт-систем. Це два блоки (звідси і назва «спліт») - зовнішній блок, який вміщує в себе компресор, радіатор і вентилятор, і внутрішній, також складається з вентилятора і радіатора. При установці кондиціонера ці два блоки з'єднують між собою мідними трубопроводами, в яких циркулює фреонова суміш і компресорне масло. Завдяки вентиляторів відбувається обдув радіаторів для кращого процесу теплообміну і більш правильного розподілу холодного повітря. Це був короткий екскурс в «внутрішній світ» вашого кондиціонера.

Тепер же перейдемо безпосередньо до теми про причини виходу кондиціонера з ладу.

Брудні фільтри

Про кондиціонери і їх «хворобах»

Якщо розібрати будь-який кондиціонер, то можна побачити там пластикові фільтри, схожі чимось на москітні сітки. Вони виконують захисну функцію, закриваючи тим самим радіатор (випарник) від попадання пилу та іншого сміття з повітря. Щоб очистити такі фільтри, потрібно всього лише промити їх у теплій воді і потім просушити.

Ця процедура не набагато складніше, ніж чистка пилозбірника в пилососі, але все ж вимагає акуратності і уважності. Детально про це розписано в будь-якій інструкції, яка додається до кондиціонера. Як часто мити, вирішувати Вам, але тільки в міру забруднення. Якщо виникли проблеми, то сміливо набирайте телефони наших майстрів - ми вирішимо все швидко і якісно.

Відразу ж виникає питання: «А що трапиться, якщо ці фільтри не чистити?». Відповідаємо: чим більше бруду на фільтрах, тим меншим стає потік повітря, який проходить через випарник, в результаті приміщення гірше охолоджується. Крім цього, відбудеться збій в роботі холодильної системи. Ще одна проблема при брудних фільтрах - це потрапляння в дренажну систему клубків пилу. Сильний потік води - явний показник такої проблеми. Крім самого кондиціонера, потрібно дбати і про своє здоров'я, адже на брудних фільтрах починають розмножуватися шкідливі мікроорганізми, які з потоком повітря потрапляють в кімнату, а вже потім - прямою наводкою до Вас в легені. Не варто нехтувати цим, особливо якщо в будинку є маленькі діти.

Витік фреону

Про кондиціонери і їх «хворобах»

Друга популярна проблема - це надмірний витік фреону. Саме надмірна, тому як є таке поняття як «нормований витік», тобто допускається витік фреону близько 7% в рік. Навіть при ідеально зробленому монтажі і ретельному підході майстра це - нормальний прогнозований процес. Все, що більше 7%, - вище норми. Тому ми рекомендуємо дозаправляти фреоном Ваш кондиціонер приблизно кожні 1,5-2 роки. Якщо вчасно не дозаправити, то кількість фреону буде нижче рекомендованої, а це, в свою чергу, призведе до перегріву і подальше зупинення компресора. Ціна такого ремонту може становити до половини вартості самого кондиціонера.

Як виявити витік?

Виявити витік насправді просто, тут не потрібно спецобладнання. Можливо, Ви колись помічали наліт льоду досягне на сполучних частинах зовнішнього блоку (місця, куди йдуть мідні трубки). Це і є перша ознака витоку фреону. Друга ознака - це погане охолодження повітря. Якщо раптом у Вас виникли сумніви з приводу витоку або підтвердилися обидва цих «симптому», то першим ділом вимкніть кондиціонер і зверніться в нашу сервісну службу.

Що нам ця зима?

Про кондиціонери і їх «хворобах»

Люди часто забувають, що низькі температури і наші суворі зими надають дуже негативний вплив на технічний стан кондиціонерів. Більшість моделей, які представлені в продажу, дуже чутливі до морозу. Температурна шкала їх служби часто становить від -5 ° С до + 15 ° С для зовнішнього блоку. Причина цього в тому, що багато моделей, які поставляються нам, розраховані на теплі європейські чи японські зими. Це обмеження можна обійти, якщо встановити на кондиціонер спеціальний блок, який розширює діапазон граничних температур до максимальної -25 ° С. Але така модернізація обійдеться ще в 100 - 200 доларів.

В такому випадку виникає питання: а навіщо ж Вам кондиціонер, який працює цілий рік. Відповідь очевидна: трапляються ситуації, коли приміщення потрібно охолоджувати навіть взимку. Це буває, якщо всередині багато техніки, що виділяє тепло (наприклад, серверні кімнати, комп'ютерні або ігрові зали). Але такий спосіб охолодження себе не виправдовує, навіть якщо Ви встановили додатковий блок від низьких температур. Все одно продуктивність кондиціонера буде падати рази в три.

Якщо ж Ви вирішили використовувати непідготовлений кондиціонер в холодну пору року, то це в першу чергу позначиться на стані компресора. Крім того, крижані затори, які утворилися у внутрішньому блоці, не дозволять воді текти назовні. Це загрожує тим, що через деякий час після включення ця ж вода буде попадати прямо до Вас в кімнату. Наслідки можете уявити самі.

Але тим не менше будь-яку спліт-систему можна і потрібно готувати до роботи в зимових умовах. Для уточнення всіх деталей і отримання безкоштовної консультації звертайтеся до наших фахівців.

Всі описані вище проблеми в першу чергу стосуються спліт-систем, проте деякі моменти також застосовні для віконних і мобільних систем кондиціонування. Єдине, за що не варто турбуватися, так це за витік фреону в моноблочних кондиціонерах: їм дозаправка не потрібно.

ПІДСУМКИ

Про кондиціонери і їх «хворобах»

Зібравши разом всю корисну інформацію, ми можемо сформулювати перелік необхідних дій, дотримуючись яких Ви не тільки заощадите свої час і гроші, але і продовжите термін служби Вашого кондиціонера більше ніж на 10 років.

Для цього потрібно:

  • Своєчасно очищати фільтри внутрішнього блоку;
  • Уважно стежити за внутрішнім і зовнішнім станом всіх блоків. Якщо раптом кондиціонер перестав працювати або працює гірше звичайного, капає вода, а деякі елементи вкрилися інієм, то потрібно відразу ж звернутися в наш сервіс для отримання безкоштовної консультації;
  • Хоча б раз на рік викликати фахівців для проведення повної діагностики, а також чищення блоків;
  • Утриматися від користування кондиціонером в холодну пору року, за винятком тих випадків, коли він обладнаний спеціальним зимовим блоком.

Перелік наших послуг:

  • Перевірка та виправлення корпусу після механічних пошкоджень;
  • Детальний інструктаж по експлуатації кондиціонера;
  • Чищення фільтрів;
  • Чищення внутрішнього і зовнішнього блоків;
  • Перевірка і при необхідності дозаправка системи фреоном;
  • Ретельна перевірка з подальшим ремонтом всієї системи кондиціонування у всіх режимах;
  • Очищення дренажної системи;
  • Перевірка систем індикації;
  • Перевірка на коректну роботу і ремонт електродвигуна і вентилятора;
  • Перевірка і ремонт всіх кабелів і з'єднань.

Наш інтернет-магазин категорично не рекомендує Вам:

  • Розбирати кондиціонер;
  • Управляти живленням кондиціонеру через розетку, а не через кнопку включення;
  • Чіпати кондиціонер мокрими руками;
  • Проникати сторонніми предметами у внутрішній або зовнішній блок;
  • Самостійно встановлювати або знімати кліматичну техніку.

Якщо у Вас залишилися ще питання, то Ви завжди можете задати їх нашим фахівцям за наступними телефонами:

Відділ продажів:
(044) 384 28 93
(098) 884-28-93

Дата: 26.11.2019 Переглядів: 594

Теги: <link rel="canonical"/>