Як чистити дренаж кондиціонера в домашніх умовах?

Як чистити дренаж кондиціонера в домашніх умовах?

Після прочитання цієї статті ви зможете самостійно пробити дренажну трубку кондиціонера. Почнемо послідовно, дренаж кондиціонера – це шланг (трубка), яка виходить із внутрішнього блоку кондиціонера. Її основне завдання полягає у відведенні конденсату вологи за межі приміщення. У кожного бренду (моделі) кондиціонерів є свої особливості щодо розміщення дренажної системи та вимоги щодо встановлення, яких треба суворо дотримуватися.

Основний час роботи дренажної трубки для кондиціонера – тепла пора року, коли ми використовуємо кондиціонер на охолодження. Поступово дренажна ванна (яка знаходиться у внутрішньому блоці) наповнюється водою і далі по дренажній трубці виходить на вулицю або в каналізацію. Це – ідеальне середовище для розмноження грибків та інших мікроорганізмів, які створюють загрозу, при потраплянні в повітря кімнати та можуть викликати у людини, яка знаходиться в ній, алергічну реакцію та серйозніші захворювання. Давайте детальніше розглянемо ці варіанти.

Варіанти виведення дренажу:

1. Виведення дренажу через отвір на двір

Зробити в стіні дірку буром і протягнути через неї на вулицю дренажну трубку, яка з одного боку з'єднується з внутрішнім блоком (з патрубком ванни), з іншого боку виходить на вулицю.

Плюс методу - простота операцій.

Мінуси цього способу - не презентабельний вигляд, вода що постійно капає на балкони сусідів або на голову перехожим.

Але, і цього мінуса може не бути, завдяки установці дисипатора – це випарник конденсату для кондиціонерів.

2. З'єднання дренажної трубки з каналізацією

Це ідеальний варіант для багатьох приміщень, особливо на стадії ремонту, коли можна весь дренаж, труби сховати в штробу стіни і не псувати інтер'єр квартири, офісу, будинку.

Може виникнути проблема за рахунок відсутності каналізаційної ділянки, поряд із бажаним місцем встановлення внутрішнього блоку.

Плюс способу - відсутність у приміщенні видимості будь-яких труб, коробів (що прикривають дренажні трубки), за рахунок того що вони заховані в стіні на етапі ремонту приміщення. За результатами маємо акуратний дизайнерський ремонт.

Мінус – при тривалому простої може виникати неприємний запах, але він усувається заливкою води в систему зливу кондиціонера в каналізацію.

3. Встановлення спеціального насосу

Цей спосіб використовується:

  • коли неможливо пройти під постійним нахилом дренажної трубки (перепади рівнів висоти) до каналізації або на вулицю.
  • або у разі великої довжини дренажної системи.

Дренажний насос складається з двигуна, який допомагає качати воду і виводити її повністю з дренажної системи.

Мінус – насос небажано встановлювати на домашні (побутові) кондиціонери, оскільки вони видають додатковий шум, який буде чути.

Дренажна трубка – це важливий і необхідний елемент у монтажі кондиціонера, який має ймовірність до поломки, несправності, забитості.

 

Основних 5 причин несправності дренажної системи:

  1. Отвір між ванночкою і трубкою забивається брудом через відсутність регулярного технічного обслуговування, тобто пил, який накопичився у ванночці внутрішнього блоку, не може пройти по дренажу;
  2. Комахи. Вони організовують свої гнізда в дренажній системі, ближче до зовнішньої частини, там активно розмножуються. Це призводить до засмічення, яке необхідно прочищати;
  3. Вихід з ладу старої помпи (якщо вона встановлена) і конденсат перестав переміщатися дренажною трубкою;
  4. Неправильне виставлення нахилу дренажної траси під час монтажу кондиціонера. Тому вода буде виходити не на вулицю (каналізацію), а назад накопичуватися в трубці, потім витікати у ванну внутрішнього блоку, а звідти - в приміщення (на шпалери, меблі, техніку, ін.);
  5. При зниженні кількості фреону може відбуватися замерзання випарника і трубок, які підведені, тому лід може почати танути по всій довжині траси, виливаючись водою на підлогу.

Дізнавшись особливості дренажної трубки, варіанти встановлення та виведення її, причини несправності, можемо переходити до усунення проблеми забитості.

Як почистити дренаж кондиціонера самостійно?

Ми розглянемо докладніше лише питання, як прочистити дренаж спліт-системи. Для якісного очищення дренажу необхідно:

  1. знеструмити кондиціонер, вийнявши вилку шнура живлення з розетки;
  2. витягти фільтри грубої очистки, добре промити їх у проточній воді без хімії, після просушити;
  3. від'єднати жалюзі та відкрутивши гвинти кріплення, обережно зняти корпус внутрішнього блоку;
  4. зняти піддон, він розташований під теплообмінником, попередньо від'єднавши дренажну трубку і відкрутивши гвинти, що утримують його. У деяких моделях піддон йде як частина корпусу, тому зняти його неможливо;
  5. ретельно промити піддон і прочистити від бруду отвір для зливу конденсату;
  6. продути дренажну трубку за допомогою пилососа, але ефективніше це робити за допомогою пароочисника;
  7. провести знезараження дренажної системи, обробивши піддон та фільтри хлоргексидином, або спиртовим розчином (купити можна в аптеці). Цей препарат можна залити і в зливну трубку для дезінфекції, а через 15 хвилин промити її холодною водою;
  8. очистити від пилу м'якою щіткою та пилососом випарник та турбіну вентилятора;
  9. після закінчення очищення дренажної системи потрібно зібрати у зворотному порядку кондиціонер.

Якщо у вас залишилися питання чи хочете довірити цю роботу професіоналам, тоді дзвоніть нам. З радістю відповімо на ваші питання та допоможемо у вирішенні проблем.

Дата: 09.02.2023 Переглядів: 1913