Кондиціонер і Ваше здоров'я

Кондиціонер і Ваше здоров'я

На початку 21-го століття наявність в будинках і офісах сучасних людей такого чуда технологічного прогресу як кондиціонер - явище звичайне. При нинішніх непередбачуваних змінах погодних умов кондиціонер перестає бути розкішшю, і його відсутність - це, швидше за все, справа часу. Дана техніка призначена для того, щоб підтримувати комфортний мікроклімат у Вашому затишному будинку, квартирі або офісі з великою кількістю співробітників, де кипить робота.

Але поряд з повсюдним збільшенням кількості продажів кондиціонерів з'являється багато суперечок і питань з приводу його безпеки і впливу на здоров'я людини. Мабуть, найяскравіший предмет суперечок і хвилювань - епідемія легіонельозу - лихоманки, яка спалахнула в Америці майже 40 років тому. Причиною захворювання виявилися бактерії, які дійсно жили в тодішній розгалуженої централізованої системи кондиціонування повітря, в системі охолодження якої накопичувався конденсат. Літнє сонечко розігрівало його до + 30-35ºС, що створювало найсприятливіші умови для розмноження легіонелли. Тому з тих пір існує думка, що кондиціонер - це буквально розсадник хвороботворних бактерій і мікроорганізмів, які з потоком повітря потрапляють в приміщення. Але це не більше ніж упередження, адже в сучасних системах рідина, де могли б розмножуватися ці мікроорганізми, утворюється тільки у вигляді роси, іншими словами, дистильованої води. Температура її близько 0ºС, притому вона дуже швидко виводиться через дренажну систему.

Іноді можна почути, що хтось підхопив застуду через кондиціонер, а подібні висновки призводять до того, що його п'ять звинувачують в загрозі здоров'ю. Це частково правда, але тут винна не сама техніка, а її неправильна експлуатація: напрямок холодного повітря прямо на людину або настройка занадто низькою / високої температури, що призводить до надмірного переохолодження / перегрівання. Існують певні правила поводження з цим помічником: при виборі температури потрібно завжди враховувати погоду за вікном, щоб не відбувалося великого перепаду температур. Про це також подбали виробники, тому рекомендують оптимальні температурні параметри: для зими - + 21-22 ºС, для літа - + 22-25 ºС. А пристрої з DC-инверторной технологією управління, які вміють підтримувати температуру в кімнаті з точністю до 0,1 ° С, максимально адаптовані під людей, часто схильних до простудних захворювань.

З «міфами» про шкоду кондиціонера ми розібралися. А тепер перейдемо до більш приємного - до його користь для здоров'я. Відомо, що мікроклімат в приміщенні прямо позначається на самопочутті людини. Людям, які мають проблеми з серцево-судинною та дихальною системами, особливо небезпечна спека і задуха. Для молодих батьків дуже важливо забезпечення нормального температурного режиму для новонародженого або маленьку дитину. Всьому цьому є єдине рішення - придбання кондиціонера. Він просто створений для того, щоб дарувати Вам заряд бадьорості і свіжості. Не слід нехтувати і такою функцією як осушення повітря. Відомо, що якщо вміст вологи в приміщенні перевищує 70%, це може негативним чином позначатися на здоров'я. Працюючи в режимі осушення, прилад позбавить Вас від подібного. Також існують кондиціонери, які здатні подавати свіже повітря з вулиці.

На наше щастя, виробники цієї корисної техніки не стоять на місці і винаходять все нові і нові моделі. І якщо в основному функціоналі кондиціонера багато не придумали, то на перший план виходить акцент на здоров'я споживача. Відзначимо, що останнім часом все великі бренди ведуть посилену боротьбу за здоровий спосіб життя. Як наслідок, збільшується кількість інноваційних фільтрів очищення повітря і додаткових опцій, благотворно впливають на здоров'я людини. Розглянемо коротко найпередовіші з них:

  • Фільтр з іонами срібла нейтралізує бактерії, руйнуючи їх внутрішню структуру і поглинаючи елементи клітин;
  • Катехіновий фільтр затримує мікроскопічні частинки, сприяючи профілактиці захворювань органів дихання. Основний компонент - катехін (витяжка з листя чайного дерева) - застосовується в медицині для боротьби з патогенними мікроорганізмами;
  • Каталітичний фільтр позбавляє повітря від шкідливих формальдегідних сполук, що викликають важкі алергії і навіть рак. Досить часто формальдегіди входять до складу неякісної меблів з ДСП;
  • Фотокаталітичний фільтр знищує більшість бактерій, а також неприємні запахи, включаючи тютюновий дим;
  • Біологічний фільтр містить особливі ензими, що володіють прекрасним бактерицидну властивість. Він знешкоджує до 99,9% бактерій і вірусів;
  • Іонізатор покращує роботу легенів і ефективно запобігає захворюванням дихальних шляхів (наприклад, астму і пневмонію);
  • Генератор холодний плазми деактивує переносяться по повітрю мікроорганізми (віруси, бактерії, спори грибків цвілі), пилок і алергени, а також сприяє розкладанню запахів, токсичних газів і аерозолів.

Але не варто забувати, що як і будь-яка техніка, кондиціонер вимагає певного догляду. Наприклад, сильне забруднення фільтрів тягне за собою зниження якості виконуваних функцій, а це значить, що повітря у Вашому будинку або офісі буде вже не такий чистий. А ще це загрожує тим, що на забруднених внутрішніх поверхнях пристрою почнуть активно розмножуватися різні мікроорганізми, які з потоком повітря потраплять в приміщення.

Саме обладнання також може постраждати без належного догляду і уваги до нього. Наприклад, якщо бруд і пил налипає на лопаті вентиляторів, з'являється вібрація, яка розхитує з'єднання. Як наслідок, з'являються мікротріщини, через які починає випаровуватися фреон. Все це призводить до витоку конденсату або ж повного виходу з ладу компресора, ремонт якого за вартістю можна порівняти з покупкою нової спліт-системи.

Згадаємо і про фінансову сторону питання, адже кондиціонер через несправність або забруднення не зможе працювати в повну силу, і при всіх витратах на електроенергію його продуктивність буде падати. Це стане помітно по Вашим збільшеним рахунках за електроенергію.

Те саме сервісне обслуговування, яке проводиться нашою компанією, гарантує довге і безперебійну роботу Вашої системи кондиціонування. У нього входить чистка фільтрів внутрішнього блоку, чистка теплообмінника, дренажної системи, чистка вентилятора зовнішнього блоку, обробка антигрибковим засобом внутрішнього блоку і дозаправка фреоном.

І на закінчення хочемо сказати, що, звичайно ж, кондиціонер не можна в повній мірі вважати панацеєю від усіх хвороб. Але, погодьтеся, приємно усвідомлювати, що цей чудовий помічник невпинно дбає про Вас і Ваших близьких, вимагаючи натомість зовсім трохи - всього лише доглядати за ним.

Дата: 20.11.2019 Переглядів: 144

Теги: <link rel="canonical"/>