Система фільтрації в кондиціонері і навіщо вона потрібна?

Система фільтрації в кондиціонері і навіщо вона потрібна?

Всім відомо, що повітря, який потрапляє в приміщення - не ідеальний. Повітря містить величезну кількість забруднюючих речовин (різні бактерії, грибки і віруси). Припустимо, навіть якщо ідеально прибрати офіс, квартиру або будинок через відкриті вікна потрапляє міської зміг, вихлопні гази автомобілів, пил, тополиний пух.

Все це, при проникненні в легені людини, робить негативний вплив на стан здоров'я, погіршуючи загальне самопочуття людини і викликаючи алергію (виникає підвищена стомлюваність, головний біль).

Головне завдання сучасного кондиціонера не просто охолоджувати, але і забезпечувати максимальний комфорт і чистоту повітря. Тому, не варто халатно відноситься до системи фільтрації, якщо постало питання покупки кондиціонера. Варто звернути увагу, що нові моделі таких брендів як Mitsubishi, Toshiba, Panasonic, оснастили свої пристрої поруч фільтрів і гарантують вам прекрасне самопочуття і здорову атмосферу, адже вони оснащені професійною системою очищення повітря і вбудованим іонізатором. Щоб ми з Вами дихали чистим повітрям, а вся грязь осідала не в легенях людини, а в спеціальних фільтрах кондиціонера. Це особливо актуально для жителів великих міст або мегаполісів.

Але навіть, якщо ми вирішили проігнорувати систему фільтрації в кондиціонері, припустимо нам це не потрібно. Не треба забувати, що система фільтрації потрібна не тільки тому, що чисте повітря в приміщенні для нас корисніше, ніж забруднене. Є безліч причин, і ось одна з них: пил і частинки сміття потрапляють в систему і засмічують сам агрегат, налипнув, огортаючи теплообмінник, вентилятори і т.д. і виводячи з ладу це дороге устаткування.

Також, одна з причин зниження ефективності кондиціонера, це погіршення охолодження газу в теплообміннику і випарнику, але про це описано трохи нижче.

Важливість своєчасної очистки фільтрів кондиціонерів

Така складна і незамінна техніка як кондиціонер буде служити довго тільки при правильній експлуатації і своєчасному обслуговуванні. Довга відсутність чищення фільтрів однозначно позначається на кондиціонері в цілому, внаслідок цього стільники забиті пилом, брудом, пухом. Відзначається погана продуктивність холоду або тепла при засміченості випарника або теплообмінника, замерзанні мідних трубок, перегріву холодоагенту, а також забивання дренажної системи для відведення конденсату, що і стає причиною потрапляння води з внутрішнього блоку в приміщення. До речі, охолодження компресора теж страждає, і може настати ситуація, коли ваш кондиціонер зупиниться, добре якщо з перегрітою компресором. Тоді нічого не залишається робити, як чекати майстра, сходити потім, втрачати позитивні емоції і час на з'ясування, і усунення причин несправності в кондиціонері. А, як відомо, компресор і є найдорожча деталь. У зв'язку з цим ми рекомендуємо вам проводити вчасно профілактичні роботи і звернути увагу на фільтрацію повітря.

Ми розглянули проблеми тільки з технічного боку. А тепер розглянемо з боку здоров'я, і ​​трапляється, що людина хворіє, складаючи всю провину на кліматичну систему, і навіть не підозрює про те, що головним джерелом є бруд, накопичена з часом у внутрішньому блоці.

Як було зазначено вище, в сучасних системах передбачена система контролю стану фільтрів: якщо вони забруднюються, включається спеціальний індикатор. У деяких моделях він сигналізує про проблему кожні 2-3 місяці, що не відключаючи кондиціонер, а в інших - датчики забруднення фільтрів відключають систему зовсім. Також існує така функція як попередження про забруднення теплообмінника, і функція Autoclean - самоочищення, видалення вологи у внутрішньому блоці. По суті, фільтр працює як пилосос, накопичуючи в собі все сміття і грязь.

Так ось і висновок напрошується, потрібно своєчасно проводити чистку фільтрів (грубої очистки) в кондиціонері, тоді чистка самої спліт-системи буде потрібно через півроку. Але, якщо залишити все на самоплив, то досить скоро знадобиться послуги фахівця, щоб розібрати внутрішній і зовнішній блок для повної профілактики системи. А може статися така ситуація, що чистку проводити вже пізно, потрібно ремонтні роботи.

Деякі поради по догляду за фільтрами кондиціонера

Розглянемо внутрішній блок, фільтра легко знімаються і обслуговуються. Обов'язково потрібно промивання під теплою водою після довгого застою кондиціонера з використанням миючих засобів. Але, також не варто забувати про чистку фільтрів протягом весняно - літнього періоду з періодичністю від 1 тижня до місяця. Сам внутрішній блок, що знаходиться в кімнаті, чистять спеціальним обладнанням - парогенератором, який ефективно прибирає і знищує під великим тиском пара все забруднення. Заміна фільтрів відбувається, в залежності від зносу, від 0,5 до 1 року.

Тільки правильна і своєчасна чистка фільтрів в кондиціонері дозволить забезпечити нормальну роботу техніки без поломок і необхідності дорогого ремонту. З цього, в якості рекомендації, для цих цілей потрібно запрошувати фахівців, які проведуть повне обслуговування та чистку фільтрів. Але хоча б 1 раз на рік професіонал повинен оглядати і діагностувати Вашу кліматичну техніку в обов'язковому порядку.

Повний комплекс робіт по обслуговуванню кондиціонера Ви можете отримати, звернувшись в компанію "Глобал Клімат". Наша компанія надає високоякісні послуги з обслуговування кондиціонерів всіх виробників і типів в місті Києві та інших містах. Кваліфіковані майстри і співробітники нашої компанії відрізняються високим рівнем як теоретичних, так і практичних знань в області кондиціонування і зроблять широкий перелік послуг з обслуговування кліматичної техніки якісно і на вищому рівні.

Дата: 20.11.2019 Переглядів: 265

Теги: <link rel="canonical"/>